„Melnsila kvartāls” – jauns solis Pārdaugavas vēsturiskās koka arhitektūras atdzimšanā

2016.06.14_Melnsila_iela_14_Foto

Drīzumā Pārdaugavas vēsturiskās koka arhitektūras vidi papildinās atjaunots īpašums – „Melnsila kvartāls”, kas atrodas starp Alīses ielas ūdenstorni un Kalnciema kvartālu.
3442 m² plašā un labiekārtotā pagalmā savā vēsturiskajā veidolā tiek atjaunoti divi mazstāvu dzīvojamie koka nami, kuros izvietoti 32 dzīvokļi. „Melnsila kvartāla” dzīvokļu pārdošanu vada nekustamo īpašumu uzņēmums „IMMOSTATE Home”.

19. gadsimta beigās gruntsgabals Švarcmuižas ielā 14 piederēja uzņēmējam Ludvigam Ādolfam Jansonam. Pirms vairāk kā 100 gadiem celtās dzīvojamās ēkas eleganto ārpilsētas rezidenču stilā projektējis arhitekts Jānis Alksnis.

„Melnsila kvartāls” atrodas Pārdaugavā, Melnsila un Kristapa ielas krustojumā, blakus gleznainajam Alīses ielas ūdenstornim un Kalnciema kvartālam. Īpašums atrodas aizsargājamā Āgenskalna vēsturiskās koka apbūves teritorijā.
Mūsdienās šī ir izcila dzīvesvieta ar attīstītu infrastruktūru. Tuvumā atrodas valsts un privātie bērnudārzi, skolas, lielākie veikalu tīkli, mazie veikaliņi un pasts, kā arī iecienītais un gaumīgi, ar pietāti pret vēsturisko koka apbūvi attīstītais Kalnciema kvartāls. Līdz Vecrīgai ir tikai 2.3 km, līdz lidostai – 6.5 km, līdz Jūrmalai – 15 km.

2016.06.14_Kristapa_iela_33_Foto

2016. gada sākumā tika sākta „Melnsila kvartāla” ēku renovācija, lai labiekārtotā un privātā teritorijā savā vēsturiskajā veidolā līdz 2017. gada decembrim atjaunotu divas koka ēkas. Nākotnē blakus divām esošajām ēkām plānots būvēt modernā arhitektūras stilā ieturētu dzīvojamo ēku, kas harmoniski iekļausies esošajā koka arhitektūras vidē.

Saskaņā ar „Diānas Zalānes projektu biroja” atjaunošanas un pārbūves projektu tiek veikta „Melnsila kvartāla” pirmās – divstāvu dzīvojamās – ēkas Kristapa ielā 33 stāvu renovācija un mansarda pārbūve. Ēka atgūs ne tikai savu iepriekšējo spozmi, tiekot pie jauna fasādes apšuvuma, atjaunotiem koka dekoriem ar jauniem koka logiem un atbilstoši ēkas vēsturiskajam veidolam veiktai cokolstāva un jumta atjaunošanai, bet arī tiks siltināta atbilstoši mūsdienu energoefektivitātes normām, tiks izbūvētas mansarda terases un noliktavas telpas cokolstāvā, atjaunotas koplietošanas telpas, mainīti inženiertīkli un izveidoti jauni dzīvokļu plānojumi.
Atjaunotā ēka atrodas pagalmā, ar skatu uz Kristapa ielu un Alises ielas ūdenstorni. Ēkā izvietoti 8 dzīvokļi platībā no 24 līdz 112 m², no tiem 4 dzīvokļi izvietoti ēkas augstajā pirmajā stāvā, 2 dzīvokļi – otrajā stāvā un 2 dzīvokļi – ēkas mansardā. Abiem mansarda dzīvokļiem ir plašas terases. Lielākajiem dzīvokļiem pieejamas virszemes autostāvvietas un privātas noliktavas telpas ēkas cokolstāvā.
Kvartāla otrajā ēkā Melnsila ielā 14 atradīsies 24 dzīvokļi platībā no 19 – 108 m2, kā arī komerctelpas cokolstāvā. Dzīvokļus nekustamo īpašumu uzņēmums „IMMOSTATE Home” pircējiem piedāvā bez iekšējās apdares cenā no 950 EUR/m² līdz 1100 EUR/m² .

„Melnsila kvartāla” projekta attīstītāja, SIA „MIA 14” valdes loceklis Vestards Rozenbergs:
„Līdzās izciliem jaunākās paaudzes arhitektūras un dizaina paraugiem Rīgā īpašu lomu ieņem ne tikai jūgendstila mūra ēku apbūve Klusajā centrā. Pilsētas īpašais šarms ir arī saglabātā koka arhitektūra – nozīmīga pilsētbūvniecības attīstības sastāvdaļa. Zināms, ka Rīgas aizsargājamā vēsturiskajā centrā no aptuveni 5000 celtnēm 10% ir koka arhitektūras mantojums, bet kopumā pilsētas teritorijā ir aptuveni 3500 koka celtnes. Pēdējā laikā sabiedrība arvien vairāk novērtē šo unikālo mantojumu un Kalnciema ielas kvartāls ir viens no labākajiem piemēriem koka arhitektūras saglabāšanas un atjaunošanas jomā. Āgenskalna koka apbūves vēsturiskajā zonā atkal atdzimst „Melnsila kvartāls”, kurā ērtus dzīvokļus par pieejamām cenām atradīs tie, kuri spēj novērtēt vides un vēsturiskās koka apbūves vērtību.”

Arhitekte Diāna Zalāne, kuras vadītais projektu birojs ir vēsturisko koka ēku atjaunošanas un pārbūves autors, saka: „Ēkas „Melnsila kvartālā” ir turpinājums jau iesāktai koka arhitektūras atjaunošanai Kalnciema ielas kvartālā. Ēkas tiek atjaunotas ļoti saudzīgi, maksimāli saglabājot koka detalizāciju un ievērojot vēsturiskos būvpaņēmienus. Koka detaļu saglabāšana un detalizācijas atjaunošana piedod kvartālam īpašu pievilcīgumu, sajūtu un noskaņojumu. Iekštelpās tiek saglabātas īpaši vērtīgās krāsnis, durvis. Kāpņu telpas interjers tiek atjaunots un veidots kā organisks ēkas turpinājums. Katra detaļa objektā ir svarīga. Atjaunojot vēsturiskās ēkas, netiek veidoti jauni mūsdienīgi arhitektūras uzslāņojumi, bet risinājumi tiek maksimāli tuvināti vēsturiskajam projektam – pagalma ēkas apjomam tiek atjaunota veranda, ēkas izskatu tuvinot tās sākotnēji iecerētajam veidolam. „Melnsila kvartāls” tiek veidots, lai harmoniski iekļautos Āgenskalna koka arhitektūras ansamblī.”

Vairāk informācijas par pieejamiem dzīvokļiem Kristapa ielā 33 skatīt šeit.

http://immostatehome.lv/objects/lv_LV/new-development-sale-agenskalns-kristapa-iela-150093

Vairāk informācijas par pieejamiem dzīvokļiem Melnsila ielā 14 skatīt šeit.

http://immostatehome.lv/objects/lv_LV/new-development-sale-agenskalns-melnsila-iela-146625

Papildus informācijai:


Svetlana Zalgaucka

„IMMOSTATE Home”

PR un mārketinga speciāliste

tel. +371 28806364, +371 67224645

immostatehome.lv

Save

Save

Save

Save

Save

2016.06.14