Db.lv viesojas Melnsila kvartālā, kas atgūst vēsturisko šarmu

«Melnsila kvartāls» atrodas Pārdaugavā, Melnsila un Kristapa ielas krustojumā, blakus Alīses ielas ūdenstornim un Kalnciema kvartālam. Īpašums atrodas aizsargājamā Āgenskalna vēsturiskās koka apbūves teritorijā. 3442 kvadrātmetru plašā un labiekārtotā pagalmā savā vēsturiskajā veidolā tiek atjaunoti divi mazstāvu dzīvojamie koka nami, kuros tiks izvietoti 32 dzīvokļi.

2016. gada sākumā tika sākta «Melnsila kvartāla» ēku renovācija. Labiekārtotā un privātā teritorijā savā vēsturiskajā veidolā līdz jūlija beigām tiks atjaunota viena koka ēka, tiks pabeigta visas teritorijas labiekārtošana un pirmās ēkas nodošana ekspluatācijā, savukārt otru ēku plānots pabeigt līdz vasaras beigām. Nākotnē blakus divām esošajām ēkām plānots būvēt modernā arhitektūras stilā ieturētu dzīvojamo ēku, kas iekļausies esošajā koka arhitektūras vidē.

1904. gadā tika uzcelta koka dzīvojamā ēka ar stiklotām verandām. 1908. gadā tika uzcelta vēl viena ēka, kurai drīzumā 1910. gadā tika uzcelta piebūve. Tagad, ēka atgūs ne tikai savu vēsturisko šarmu, tiekot pie jauna fasādes siltinājuma un apšuvuma, atjaunotiem koka fasādes dekoriem ar jauniem koka logiem, atjaunotām kāpņu telpām un iedzīvotāju ērtībām izmantojamu pagrabstāvu, bet arī bēniņu stāvā izbūvēti jauni dzīvokli ar plašām terasēm. Ēkas tehniski atbilst mūsdienu prasībām.

«Ēkas tiek atjaunotas ļoti saudzīgi, maksimāli saglabājot koka fasādes detalizāciju un vēsturisko veidolu. Rekonstrukcijas ietvaros ēkas tiek pielāgotas mūsdienu prasībām, mainot dzīvokļu plānojumus un inženiertehniskos risinājumus. «Melnsila kvartāls» tiek veidots, lai harmoniski iekļautos Āgenskalna koka arhitektūras ansamblī,» komentē Vestards Rozenbergs, «Melnsila kvartāla» projekta attīstītājs.

V.Rozenbergs piemin to, ka iegādājoties šo īpašumu, svarīga bijusi atrašanās vieta un dzīvei pievilcīga vide – Āgenskalns, kas šobrīd strauji attīstās, vietu pievilcīgu darījis arī blakus esošais Kalnciema kvartāls un tas, ka tai ir potenciāls. «Kalnciema kvartāls spēlē pozitīvu lomu, jo mēs labprāt atsaucamies uz to, ka «Melnsila kvartāls» atrodas blakus. Tomēr tur ir cits koncepts, šeit būs dzīvojamā vide, kur nekādi pasākumi netiks rīkoti,» akcentē V. Rozenbergs.

Projekta attīstītājs, izpētot vēsturisko situāciju un veicot sarunas ar potenciāliem klientiem, nonāca pie secinājuma, ka ir jāatjauno dzīvojamā vide, jo ēku un pagalma ansamblis tam sākotnēji bijis paredzēts.

Klientu pieprasījums pēc «Melnsila kvartāla» dzīvokļiem esot augsts, jo šobrīd pirmās ēkas dzīvokļi jau ir izpārdoti un otrajā ēkā no 24 brīvi ir palikuši 7.

Kopējais investīciju apjoms plānots līdz 1,2 miljoni eiro, no kuriem šobrīd ir ieguldīti 700 tūkstoši. Projekta ietvaros tika izveidots savs finansējuma modelis, kurš paredz pircēja līdzdalību būvniecības laikā.

Vairāk informācijas par projektu «Melnsila kvartāls» skatīt šeit.

Avots: Laura Mazbērziņa/Db.lv
Foto: Ieva Leiniša/LETA

2018.04.13