[rev_slider_vc alias="top_lv"]

Nekustamo īpašumu tirgū aktīvi vietējie pircēji

Nekustamo īpašumu tirgus tendenču analīze rāda, ka šobrīd Latvijā situācija ir ļoti mainīga, to ietekmē dažādi iekšējie un ārējie faktori. Tā, šobrīd varam vērot, ka nedaudz krītas sērijveida dzīvokļu cenas mikrorajonos, jo daudzi nogaida, kā atrisināsies tā dēvētā “nolikto atslēgu” principa ieviešana dzīvē. Kopējās tirgus tendences būtiski ietekmē arī Imigrācijas likuma grozījumi, kas stājušies spēkā 1. septembrī, kā arī diskusijas Saeimā par izmaiņām termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanā Krievijas pilsoņiem. Tas viss būtiski samazinājis darījumu skaitu jaunajos projektos un Rīgas centrā, kur lielākoties tradicionāli pircēji ir bijuši nerezidenti.

Artūrs Obrickis, SIA Immostate pārdošanas daļas vadītājs, atzīmē: „Nekustamo īpašumu tirgus šobrīd ir ļoti sensitīvs, ieņēmis nogaidošas pozīcijas, gaidot ekonomiski pamatotus ilgtermiņa lēmumus no politiķiem. Tāpēc ir rūpīgi jāanalizē tirgus tendences, izvērtējot vietējo iedzīvotāju reālo pirktspēju, jo fokusēsimies galvenokārt uz vietējiem pircējiem un aktīvi strādāsim šī brīža tirgus situācijai atbilstošā cenu kategorijā, ko nosacīti varētu saukt par „lētajiem dzīvokļiem” vai „lētajām mājām”. Taču Immmostate Home gadījumā vārds „lēts” nebūt nenozīmē zemus kvalitātes standartus: ilggadēja pieredze nekustamo īpašumu jomā ļauj mums mērķtiecīgi atlasīt tādus īpašumus Rīgā, mikrorajonos un Pierīgā, kas piedāvā pircējiem adekvātu cenas un kvalitātes attiecību.”

Izveidojot jauno zīmolu Immostate Home, uzņēmums savam komercīpašumu piedāvājumu portfelim pievieno kvalitatīvu dzīvojamo platību pārdošanas un īres segmentu, kur dzīvokļu pārdošanas cenas ir sākot no 50 000 līdz 200 000 EUR kas, kā liecina tirgus analīze, šobrīd ir vispieprasītākie īpašumi no vietējo pircēju puses. Salīdzinot 2014. gada un 2013. gada darījumu skaitu dzīvokļu segmentā cenu kategorijā no 50 000 līdz 200 000 EUR, Latvijā 2014. gadā pieaugums ir par 12%, savukārt Rīgā pieaugums ir jau 17%. Tā kā Rīgā fiksētas trīs ceturtdaļas no visiem Latvijas darījumiem kopumā, tad pieaugums galvaspilsētā ir turpat pusotru reizi lielāks nekā pārējā Latvijā.*

Pozitīvo tendenci uztur arī šī gada janvārī „Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum„ (ALTUM) un bankas Citadele parakstītais līgums par sadarbību mājokļu galvojumu programmas īstenošanā, par kuru bija ļoti liela sabiedrības interese. Tādējādi Citadele ir kļuvusi par pirmo komercbanku, kas uzsāk dalību ALTUM īstenotajā Mājokļu galvojumu programmā, kuras ietvaros ALTUM sniegs galvojumus komercbanku izsniegtiem aizdevumiem ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Immostate Home jaunās mājas lapas www.immostatehome.lv datu bāzē atrodamie dzīvokļi un mājas atrodas galvenokārt Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē, to piedāvājums strauji mainās un papildinās. Turklāt interaktīvajā mājas lapā, aizpildot anketu, ikvienam ir iespēja nosūtīt savu pieteikumu īpašuma pārdošanai vai īrei. Mājaslapā pēc universāliem meklēšanas kritērijiem viegli un ātri var aplūkot piedāvātos īpašumus; uzzināt, kādas ir dzīvokļu cenas Purvciemā, Imantā, Pļavniekos, Mārupē, kur pieejami lēti dzīvokļi, izlasāmi arī speciālistu padomi par pašu nekustamā īpašuma iegādes un pārdošanas procedūru, par nepieciešamajiem dokumentiem, valsts nodevām. Immostate Home piedāvā arī zinošu juristu un notāru pakalpojumus, kam ir pieredze dzīvokļu pārdošanas darījumos.

*Avots: Valsts Vienotā Datorizētā Zemesgrāmata

2015.01.26